Serwis wykorzystuje pliki cookies » szczegóły
wersja dla niedowidzących Wersja dla niedowidzącychmapa strony Mapa strony
Kliknij, aby przejść na Stronę Główną Biuletynu Informacji Publicznej Kliknij, aby przejść na Stronę Podmiotową Biuletynu Informacji Publicznej
 

 EFQM

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

Strona internetowa instytucji: http://www.powiat.klodzko.pl/

Strona główna BIP: www.bip.gov.pl

 
 

Informacja publiczna - szczegóły

Powiększ tekst Pomniejsz tekst

Informacja o zasadach udostępnienia drogą elektroniczną danych z katastru nieruchomości podmiotom realizujących zadania publiczne

W nawiązaniu do §3 ust.3 §5 ust.2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 września 2005r. w sprawie sposobu, zakresu i trybu udostępnienia danych zgromadzonych w rejestrze publicznym (Dz.U.2005.205.1692) uprzejmie informuję, że:

• Dane zgromadzone w katastrze nieruchomości udostępniane będą podmiotom realizującym zadania publiczne za pomocą Internetowego Serwisu Map Powiatu Kłodzkiego, pod adresem www.kataster.powiat.klodzko.pl, dedykowanego indywidualnie dla każdego podmiotu składającego wniosek w zależności od określonego celu publicznego.

• Warunkiem udostępnienia danych jest złożenie wniosku, na zasadach i w formie określonej w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 27 września 2005r., w sprawie sposobu, zakresu i trybu udostępnienia danych zgromadzonych w rejestrze publicznym (Dz.U.2005.205.1692).

• Informacje z rejestru publicznego udostępniane będą na bieżąco w formie zintegrowanych danych opisowych i geometrycznych (map), do których dostęp możliwy będzie z wykorzystaniem standardowej przeglądarki internetowej po uprzednim nadaniu przez operatora indywidualnych kodów dostępu oraz stanowiskowych certyfikatów stanowiących element zabezpieczenia technicznego i organizacyjnego przed nieuprawnionym dostępem.

• Bazy danych ewidencyjnych gruntów i budynków prowadzone są w relacyjnym środowisku baz danych ORACLE, z wykorzystaniem standardowego języka zapytań SQL.

• Udostępniane dane podlegają ochronie na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 maja 1989r., Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2015.520 -j.t.) oraz §53 ust.1 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U.2015.542 -j.t.).

powiązanie z wydziałem Informacja powiązana z wydziałem:   Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru

wersja do wydruku wersja do wydruku

Pliki powiązane z informacją
  • Brak plików do pobrania
  Metryka informacji
osoba, która wytworzyła informację:   dr inż. Dariusz Felcenloben
Osoba, która wprowadziła informację do BIP:   Artur Bogusz
Autor ostatniej poprawki:   Danuta Trojan
Osoba, która zweryfikowała informację w BIP:   Artur Bogusz
ilość wyświetleń:   11675
data wytworzenia informacji:  19.05.2011
data wprowadzenia do BIP:  19.05.2011 13:36
data weryfikacji:   15.07.2015 07:50
data ostatniej zmiany:   15.07.2015 07:50 Rejestr zmian